OSCP Nedir ? OSCP Nasıl Alınır ? (Offensive Security Certified Professional)

OSCP Nedir ? OSCP Nasıl Alınır ? (Offensive Security Certified Professional)

Ofansif Güvenlik Sertifikalı Profesyonel (OSCP)

 • OSCP, bilgi güvenliği uzmanları için en iyi tanınan ve saygı duyulan bir sertifikadır.
 • Sertifika alabilmek için, Kali Linux (PwK) kursuyla Saldırgan Güvenlik Penetrasyon Testini tamamlamanız ve 24 saatlik uygulamalı sınavı geçmeniz gerekir
 • Bir OSCP, penetrasyon test sürecinin kapsamlı ve pratik bir şekilde anlaşılmasını sağlamıştır.
 • Uygulamalı deneyim için, her öğrenci kursta öğrenilen tekniklerin uygulanabileceği sanal bir penetrasyon test laboratuarına erişim kazanır.
 1. Çeşitli işletim sistemleri ve hizmetleri çalıştıran hedefleri belirlemek ve numaralandırmak için birden fazla bilgi toplama tekniğini kullanın.
 2. Sızma testi işlemine yardımcı olacak temel komut dosyaları ve araçları yazın.
 3. Ortak kullanım kodunu analiz edin, düzeltin, değiştirin, çapraz derleyin ve bağlantı kurun.
 4. Hem uzak hem de istemci tarafı saldırıları başarıyla gerçekleştirin.
 5. Web uygulamalarındaki XSS, SQL ekleme ve dosya ekleme güvenlik açıklarını tanımlayın ve kullanın.
 6. Güvenlik duvarlarını atlamak için tünel açma tekniklerini kullanın.
 7. Yaratıcı problem çözme ve yanal düşünmeyi gösterme

Gerçek Dünya Sınavları

OSCP  değişen yapılandırmaları ve işletim sistemlerinin hedef içeren bir sanal ağından oluşur. Sınavın başlangıcında, öğrenci, önceden bilgi sahibi olmadıkları veya maruz kalmadıkları izole edilmiş bir sınav ağının sınav ve bağlantı talimatlarını alır.

Başarılı bir sınava giren kişi, ağı araştırma ( bilgi toplama ), güvenlik açıklarını belirleme ve saldırıları başarılı bir şekilde gerçekleştirme yeteneklerini gösterecek . Bu genellikle, sistemleri tehlikeye atmak ve idari erişim sağlamak amacıyla istismar kodunu değiştirmeyi içerir.

Adayın, bulgularını ayrıntılandıran ayrıntılı notlar ve ekran görüntüleri içeren kapsamlı bir penetrasyon testi raporu sunması bekleniyor . Zorluk durumuna ve elde edilen erişim düzeyine bağlı olarak, ödün verilen her ana bilgisayara puan verilir.

Gerçek Dünyanın Yararları

Bir OSCP, tanımı gereği, mevcut güvenlik açıklarını tespit edebilmekte ve organize ,saldırılarını kontrollü ve odaklanmış bir şekilde yapabilmekte, basit Bash veya Python komut dosyaları yazabilmekte, mevcut yararlanma kodlarını avantajlarına göre değiştirebilmekte, ağ döndürme ve veri filtreleme işlemini gerçekleştirebilmekte ve kötü bir şekilde taviz verebilmektedir. PHP web uygulamaları yazılı.

Yirmi dört saatlik sınav da OSCP Azim ve kararlılıkla belirli derecede sahip olduğunu göstermektedir. Belki de daha önemlisi, bir OSCP “kutunun dışında” ve “yanal” olarak düşünme yeteneklerini göstermiştir.

OSCP sertifikasyon sınavına girmenin tek yolu , öğrencilerin geniş çevrimiçi VPN laboratuvar ağımızda çok çeşitli işletim sistemlerini tanımlamayı ve kullanmayı öğrendiği Kali Linux eğitim kursuyla Penetrasyon Testini tamamlamaktır .

Kurs sırasında çok şey öğrendim ve altındaki ağırlığına değdiğini düşündüğüm şeyi kazandım. Daha önceki blog yayınlarında belirttiğim gibi, mesleki gelişimime rehberlik etmekten gurur duyuyorum ve uygulamalı bir penetrasyon testi kursuna katılmanın büyük bir zorluk ve öğrenme deneyimi olacağını hissettim. – Mike Boya

Kali Linux ile Ön Koşul Ders Penetrasyon Testi
Online Kurs Teslimi
Maliyet
800 $ USD +

PWK ve OSCP En Sık Sorulan Sorular

Kali Linux ile Penetrasyon Testi için ön koşullar nelerdir?
Hangi kursa geçmeliyim?
Bir laboratuvar eklentisini nasıl satın alabilirim?
Kurs materyallerimi erken alabilir miyim?
Kurs süresince canlı teknik destek için sizinle nasıl iletişim kurabilirim?Hangi kursa geçmeliyim?Bir laboratuvar eklentisini nasıl satın alabilirim?Kurs materyallerimi erken alabilir miyim?Kurs süresince canlı teknik destek için sizinle nasıl iletişim kurabilirim?

Kurslarımız hakkında yardım ve bilgi bulabilir, ayrıca canlı sohbet aracılığıyla yöneticilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz:

https://support.offensive-security.com/

Kaynak : Offensive Security

Related Posts

1 Comment

Leave a Reply