OSCE Nedir ? OSCE Nasıl Alınır ? (Offensive Security Certified Expert)

OSCE Nedir ? OSCE Nasıl Alınır ? (Offensive Security Certified Expert)

Offensive Security Certified Expert (OSCE)

Sektördeki en zorlu penetrasyon testi sertifikası

  • 48 saatlik çevrimiçi sınavı geçtikten sonra kazanılan
  • Ön Koşul Dersi: Çevrenin Kırılması (CTP)
  • Gelişmiş penetrasyon testi becerilerinin pratik bir şekilde anlaşılmasını sağlar
  • Bir OSCE, çeşitli işletim sistemlerinde bulunması zor güvenlik açıklarını ve yanlış yapılandırmaları tespit edip bunlara saldırabilir.
  1. Bulması zor güvenlik açıklarını belirleyin.
  2. Akıllı havucu testi yapın.
  3. Analiz kodunu analiz edin, düzeltin, değiştirin ve bağlantı noktasından yararlanın.
  4. Anti-virüs yazılımı kaçınmak için el-ikili ikili.
  5. Yaratıcı problem çözme ve yanal düşünmeyi gösterin.


Gerçek Dünya Sınavları

OSCE sınavı, çeşitli yapılandırmalar ve işletim sistemleri içeren uzaktan barındırılan bir sanal ağdan oluşur. Başarılı aday, ağ üzerinde araştırma yapma (bilgi toplama), güvenlik açıklarını tespit etme ve idari erişim elde etmek için sistemlerden ödün vermek amacıyla saldırılarını gerçekleştirme yeteneklerini gösterecek. Sınava girecek kişilerin ayrıntılı bir penetrasyon testi raporu sunması bekleniyor. Zorluk durumuna ve elde edilen erişim düzeyine bağlı olarak, ödün verilen her ana bilgisayara puan verilir.

Gerçek Dünyanın Yararları

Bir OSCE, çeşitli işletim sistemlerinde bulunması zor güvenlik açıklarını ve yanlış yapılandırmaları tespit edebiliyor ve düzenli saldırılarını kontrollü ve odaklanmış bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Yoğun kırk sekiz saatlik inceleme, OSCE’lerin ortalamanın üzerinde bir süreklilik ve kararlılık derecesine sahip olduğunu da gösteriyor. Belki de en önemlisi, bir OSCE yanal düşünme ve baskı altında etkili bir şekilde performans gösterme yeteneklerini göstermiştir.

CTP’yi giderek daha zorlayıcı, rahatsız edici ve uykudan mahrum eden buldum, ancak her zaman eğlenceli ve hepsinden önemlisi son derece bilgilendirici buldum. Charles Price

Hayatımda şimdiye kadar akademik ve profesyonel olarak yaptığım en zor şeydi. Bu kurs kalbin zayıflığı için değildir ve çok fazla öz disiplin, azim ve çok anlayışlı bir eş gerektirir. Ağ Yönetimi Sırları

Sertifika Ücreti:

$ 1200.00 USD
30 günlük laboratuar erişimi + sertifika sınavı dahildir

Kaynak: Offensive Security

Related Posts

Leave a Reply